Міжнародний день благодійності
Міжнародне співтовариство на рівні Генеральної Асамблеї ООН глибоко стурбоване тим фактом, що злидні як і раніше зберігаються практично у всіх державах світу. Це стосується насамперед країн, що розвиваються, але часто створюється враження, що подібні явища не залежать ні від рівня
економічного, культурного чи соціального розвитку. Деякі сміливі заяви з приводу того, що сучасне суспільство цілком здатне подолати, в перебігу найближчих 15-20-ти років, то негативне явище, яке мається на увазі під поняттям злиднів, коли хтось живе за межею бідності, багатьом здаються
наївними висловлюваннями. Злидні супроводжують нас з незапам'ятних часів і можуть бути обумовлені різноманітними причинами і обставинами, залежними і
абсолютно незалежними від людини. Воні схожі на якесь випробування і нашу, на жаль, іноді гідну спадщину. Воні небезпечні і непередбачувані. Воні уособлюють собою щось жахливе і зовсім не бажане. Єдина ефективна
зброя проти них - це благодійність. У сучасному розумінні благодійність не сильно відрізняється від тих понять і принципів, які були притаманні цьому
явищу протягом всієї історії нашого людства. Творити благі і добрі безкорисливі справи, милосердя чинити тим, хто потребує цього особливо, завжди було гідним і шанованим заняттям. Ідея внести «День благодійності» в офіційний державний або міжнародний календар, за даними проекту DilovaMova.com, не нова. Приміром, 13-го грудня 2007-го року Президентом України, згідно до Указу
№ 1220/2007, другу неділю грудня було зроблено офіційним днем, присвяченим благодійності на державному рівні. Офіційний «Міжнародний день благодійності» був затверджений дещо пізніше, 17-го грудня 2012-го
року на 58-му пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН, що відображено у відповідній резолюції № 67/105 і відзначається 5-го вересня.
Той факт, що сучасне співтовариство усвідомило необхідність і цінність благодійності в процесах розвитку і зміцнення нормальних людських взаємин, радує і безперечно є дуже позитивним зрушенням в офіційній міжнародній політиці.
Вітаю з Днем Вишиванки!
Українська вишиванка зберігає історію і традиції нашого народу. Вишиті сорочки здавна допомагали українцям зберегти свою ідентичність.Вона символізує зв'язок поколінь, будить високі патріотичні почуття в серці кожного українця.
Бажаю щастя і міцного здоров'я!
Миру і злагоди!
Нехай рідна земля вас захищає, охороняє від усіх бід і неприємностей, а головне – надає сил, натхнення на нові досягнення. Бажаю вам завжди залишатися сильними і чудовими!
З повагою голова Асоціації, Юлія Моісєєва
Привітання від партнерів
Рік медсестринства в Україні 2020
В Україні 2020 рік оголошено Роком медсестринства

Більшість працівників охорони здоров'я в усьому світі − це медсестри. Проте роль медсестер у суспільстві та навіть у медичному середовищі залишається недооціненою. Міністерство охорони здоров'я планує змінити цю ситуацію та запровадити європейські стандарти медсестринства.
Вирішення цього питання потребує не тільки покращення умов праці та підвищення заробітної плати, а комплексного підходу, що включає більш якісний та сучасний рівень освіти медичних сестер, розширення медичних практик, зміну системи управління.

У зв'язку з цим Міністерство охорони здоров'я України затвердило План заходів та оголосило наступний рік Роком медсестринства в Україні 2020.
Відповідний наказ підписала Міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька.

Таким чином Україна підтримує ініціативу Всесвітньої організації охорони здоров'я, згідно з якою на 72 Генеральній асамблеї ВООЗ було прийнято Резолюцію про оголошення 2020 року Міжнародним роком медсестринства.

− Рік медсестринства, який ми оголошуємо в Україні, – це комплексний інструмент розбудови нового бачення і моделі медсестринства. Він включає питання освіти, практики, нової ролі медичної сестри в лікувальному процесі, а також лідерства в професії. Я хочу, щоб наступного року ми об'єднали знання, ресурси, експертизу і розробили дорожню карту на 5-10 років. Професія медсестри – це важлива праця, яка має бути шанованою і гідно оплачуваною, – сказала Міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька.


Наказ МОЗ України від 19.12.2019р. № 2561 «Про затвердження плану заходів МОЗ України «Рік медсестринства в Україні 2020»

ЗВІТ

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
про найважливіші інформаційні та комунікаційні заходи, що проводилися у ІV кварталі 2020 року у рамках реалізації наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.12.2019 № 2561 «Про затвердження плану заходів Міністерства охорони здоров'я України «Рік медсестринства в Україні 2020», які потребували висвітлення у засобах масової інформації
Переглянути звіт
Колективний договір запорука кращої винагороди медичного працівника від Олени Хитрової

Семінар «Колективний договір як запорука кращої винагороди медичного працівника: юридичні та економічні аспекти», метою якого є роз'яснення медичним працівникам їх прав та обов'язків в умовах зміни системи фінансування в закладах охорони здоров'я. Олена Хитрова Партнерка ЮФ ILF, юридичний радник з питань впровадження реформи фінансування системи охорони здоров'я, співавтор методичних рекомендацій та роз'яснень з питань укладення колективних договорів КНП, юридичний радник проекту USAID "Підтримка реформи охорони здоров'я" @Центр розвитку медсестринства
Лист подяку від Голова Асоціації Юлія Моісєєва
Подарунки до Дня Святого Миколая
Хай Миколай у вишиванці
Розбудить подарунком вранці,
І принесе у вашу хату
Добробут, радості багато.
Розбудить приспані надії,
Зернятко щастя хай посіє.
Зігріє гумором, любов'ю,
І принесе усім здоров'я!

Всеукраїнській форум "Рік медсестринства в Україні 2020" День 5.
«Сімейно-орієнтований підхід в роботі медичної сестри та брата» Галина Соловей - директорка українського представництва «Фундації Дім Рональда Макдональда» «Освітні компетенції вищої освіти в медсестринстві» Дуб Наталія Євстахіївна – декан факультету № 2 медсестринського та лабораторно-гігієнічного Вищого навчального комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський інститут медсестринства та лабораторної медицини ім. Андрея Крупинського», секретар Науково-методичної комісії з охорони здоров'я та соціального забезпечення сектору вищої освіти Науково-методичної ради міністерства освіти і науки України «Розробка освітнього стандарту фахової передвищої освіти» Білик Любов Володимирівна - декан факультету магістерської та бакалаврської підготовки Черкаської медичної академії, голова підкомісії 223 «Медсестринство» Науково-методичної комісії з охорони здоров'я сектору фахової передвищої освіти Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України «Підхід до формування професійних стандартів в медсестринстві» Щербініна Марина Борисівна - декан факультету медичних технологій діагностики та реабілітації Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара. «Стратегія розвитку медсестринської служби. Біла книга» Балабанова Катерина Віталіївна, кандидат медичних наук, доцент, директор Центру розвитку медсестринства Міністерства охорони здоров'я України, заст. голови Науково-методичної комісії з охорони здоров'я та соціального забезпечення сектору вищої освіти та член сектору фахової передвищої освіти Науково-методичної ради міністерства освіти і науки України. «Створення та розвиток паліативної допомоги на базі центру первинної медико-санітарної допомоги міста Ужгорода» Козак Тетяна Юріївна, директор – головний лікар КНП «Ужгородський міський центр ПМСД», голова обласної організації ГО «Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги». «Роль фахівця з медсестринства в створенні сучасної системи організації надання паліативної медичної допомоги дорослим і дітям» Ксенія Шаповал-Дейнего, менеджер Програми «Громадське здоров'я» Міжнародного фонду «Відродження»
Всеукраїнській форум "Рік медсестринства в Україні 2020" День 4
Всеукраїнській форум "Рік медсестринства в Україні 2020" День 4. «Освіта, адвокація пацієнта як професійні навички фахівців з медсестринства» Балабанова Катерина Віталіївна, кандидат медичних наук, доцент, директор Центру розвитку медсестринства Міністерства охорони здоров'я України.
Всеукраїнській форум "Рік медсестринства в Україні 2020" День 3.
Всеукраїнській форум "Рік медсестринства в Україні 2020" День 3. «Обіг препаратів наркотичних засобів та прекурсорів у закладах охорони здоров'я та порядок забезпечення цими препаратами пацієнтів» Коваль Олена Володимирівна, консультант Міжнародного фонду «Відродження» з питань доступності знеболення та наркополітики.
Всеукраїнській форум "Рік медсестринства в Україні 2020" День 2.
Всеукраїнській форум "Рік медсестринства в Україні 2020" День 2. «Хронічний біль. Вступ» Босенко Максим Анатолійович, завідувач Черкаським обласним Центром паліативної допомоги при КНП «Черкаський обласний онкологічний диспансер Черкаської обласної ради», лікар, дитячий анестезіолог.
Всеукраїнський форум «Рік медсестринства в Україні 2020» День 1.
Всеукраїнський форум «Рік медсестринства в Україні 2020» День 1. «Спілкування з важкохворим пацієнтом. Повідомлення поганих новин» Брацюнь Олександра Петрівна, керівник медичних програм ВБФ «Соборність»
У Дніпрі пройшов костюмований флешмоб проти коронавірусу

Повна стаття за посиланням ▶

Cпеціалізований курс вивчення німецької мови для медсестер
"КРОК ДО МРІЇ"
Spezialisierter Deutschkurs für Krankenschwestern
«Ein Schritt in Richtung eines Traums»

Підготовка до складання тесту на рівень знання німецької мови
з можливістю подальшого працевлаштування за спеціальністю
в Німеччині!
Дата курсу: 19.12.20 — 27.06.21 (6 місяців)
Олена Хитрова розповіла про колективний договір для медзакладів вторинної та третинної ланки.
Катерина Балабанова
директор Центру розвитку медсестринства МОЗ України
Медсестрам – гідну оплату праці та повагу до професії.
Чому 2020 рік в Україні оголосили роком медсестринства?

Повна стаття за посиланням ▶

Катерина Балабанова
директор Центру розвитку медсестринства МОЗ України
Як розвиток медсестринства допоможе зробити медпослуги доступнішими

Повна стаття за посиланням ▶

Нова модель фінансування — як дніпровські медики
самостійно розподіляють кошти